CALL CENTER
(0362) 457 54 19

Otellerde Genellikle Ücretsiz Sunulan 5 Olanak

Otellerde Genellikle Ücretsiz Sunulan 5 Olanak

Tarih: 2018-01-30 14:13:59


Otellerde insanlar ödedikleri ücret karşılığında yatmak haricinde ücretsiz olarak birçok imkandan ve hizmetten faydalanmaktadırlar. Bu hizmetler tamamen müşterileri en fazla memnun edecek şekilde hazırlanmaktadır. Oteller genel olarak insanların bir otelde evi aratmayacak her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için en yüksek hizmet kalitesini sunarak müşterileri için hazırlık yaparlar.

Otellerde Müşterilere Sunulan Ücretsiz İmkanlar

Bir otel müşterisi olduğunuzu hayal edin. Rezervasyonunuzu yaptırdınız ve ardından otele geldiniz. İlk etapta resepsiyon bölümünde kaydınızı yaptırdıktan sonra odanıza çıktınız. Odanızın kapısını açtıktan sonra size otel odasında sunulmuş olan bazı ücretsiz hizmetler bulunmaktadır.

1. Terlik ve Nevresim

Odaya ilk girdiğinizde göreceğiniz ilk şey terlikler olacaktır. Oda içinde kullanabilmeniz ve evinizdeki hissiyatı oluşturabilmek adına odanızda sizin için ayrılmış terlikleri rahatlıkla ve ferah bir şekilde kullanmanız mümkün olacaktır. İçeri doğru girdiğinizde genellikle bembeyaz ve tertemiz nevresimlerle karşılaşırsınız. Sürekli olarak temizlenen ve yenisi ile değiştirilen nevresimler müşterilere ücretsiz hizmet olarak sunulmaktadır. Bunun yanında artık evinizden terlik getirme ihtiyacı duymayacak olmanız da sizin için bir avantajdır.

Terlik, nevresim gibi sürekli kullanılan eşyalar otellerde ücretsiz sunulur.

2. Banyo Ekipmanları

 Daha sonra odanızın banyosuna girdiğinizde duş alabilmeniz için 24 saat boyunca sıcak su imkanı, otel tarafından sizin kullanımınıza özel olarak ayarlanmış şampuan ve saç bakım kremleri duş aldıktan sonra kurulanabilmeniz için ayak, baş ve vücut havluları, günlük kullanımınız için banyoda bulunan yüz havlusu gibi imkanlarla karşılaşırsınız. Bunun dışında ıslak alanları kullandıktan sonra ya da duştan çıktıktan sonra yine odanızda sizin için bulundurulan saç kurutma makinesi de kullanıma hazır durumdadır. Bu durumun en güzel tarafı hem kendinizi adeta evinizde gibi hissedersiniz hem de bu tip eşyaları evden getirmenize gerek kalmamaktadır. Otellerin sunduğu imkanlar doğrultusunda artık daha az eşya ile tatile gitmeniz mümkün olabilmektedir.

Havlu, şampuan, saç kurutma makinesi, sıcak su gibi imkanlar otellerde ücretsizdir.

3. TV ve Wi-Fi

Yatağınıza uzandığınızda karşınızda göreceğiniz TV hizmeti ile odanızda kaldığınız zamanlarda da sıkılma ihtimaliniz ortadan kalkmaktadır. Otellerin farklılığına göre maç yayınları, film kanalları gibi ekstra özelliklerle de odanızda eğlenceli vakit geçirme imkanına da sahip olursunuz. Otel odalarınızda sizlere Wi-Fi hizmeti de sunulmaktadır. Telefon, tablet, laptop gibi yanınızda getirdiğiniz her türlü teknolojik cihaz ile wifi hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

TV ve Wifi gibi eğlenceli olanaklar otellerde ücretsiz olarak sunulmaktadır.

4. Yiyecek-İçecek

Otelinizin sağladığı imkanlar doğrultusunda, sabah, öğle, akşam yemekleri ya da gün içinde her saat açık olarak tutulan açık büfe servislerinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ev yemeklerinden,  lüks et yemeklerine, salatalardan, tatlılara kadar her çeşit zevkinize göre yemek yeme imkanınız olmaktadır. Bunun dışında yemeklerinizi odanıza isteyebileceğiniz oda sevisi hizmeti de otellerde ücretsiz olarak verilmektedir.

Otellerde yiyecek-içecek servisleri genelde sınırsızdır.

5. Islak Alan ve GYM

Otelde bulunan ıslak alan olarak adlandırılan bölgelerin tamamından ücretsiz olarak faydalanma imkanınız bulunmaktadır. Bunun yanında spor salonu gibi hizmetlerin olduğu otellerde bu imkanlardan da ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Mevsime göre açık ya da kapalı yüzme havuzları, sauna, hamam gibi ıslak alanlar otellerde ücretsiz olarak müşteriye sunulan imkanlardandır. Spor salonlarında ise her türlü aleti süresiz ve ücretsiz olarak kullanma imkanınız bulunmaktadır.

Havuz, sauna gibi ıslak alanlar ve spor salonları kaldığınız süre boyunca otelde ücretsiz kullanabileceğiniz alanlardandır.